Atrakcje w pobliżu

Muzeum Motyli w Łebie
W centrum Łeby przy Skwerku Rybaka znajduje się Prywatne Muzeum Motyli. Stała wystawa składa się ze 102 gablot entomologicznych, w których zwiedzający obejrzeć mogą ogromną kolekcję motyli.

Skrzynia Czasu
14 sierpnia 2004 w centrum Łeby została zakopana na sto lat Skrzynia Czasu, w której 1000 osób umieściło swoje prywatne pamiątkowe teczki zawierające fotografie i pamiątki dla przyszłych pokoleń.

Magiczne Lustra
Zbudowany z 145 luster magiczny labirynt, zapewni zwiedzającym niesamowitą dawkę wesołej zabawy. Labirynt, z którego nie zawsze tak prosto wyjść, ma długość ponad 50m zlokalizowany w centrum Łeby jest elementem nierozłącznym wakacyjnego wypoczynku.

Aleja Prezydentów Polski w Łebie
W 2011 roku w Łebie została otwarta pierwsza w Polsce Aleja Prezydencka wzdłuż, której umieszczono odciski dłoni wszystkich prezydentów Polski.

Wydmy Ruchome
Wydmy w Łebie to największa atrakcja wakacyjnego wyjazdu, corocznie ruchome piaski w Łebie odwiedza prawie 300 tysięcy osób. Za główny cel wycieczki każdy stawia sobie zdobycie ponad 30 metrowej Góry Łąckiej.

Muzeum Wyrzutnia Rakiet
W latach 1940-45 w Rąbce usytuowany był tajny niemiecki poligon doświadczalny, w którym odbywały się próby z tajną niemiecką "Wunderwaffe" (Cudowną Bronią) oraz rakietą przeciwlotniczą, "Rheintochter" (Córka Renu). Ponad to zwiedzającym udostępniono galerię "Łeba w starej fotografii" i Wieżę Widokową.

Muzeum Przyrodnicze SPN
Muzeum w Rąbce przedstawia ekspozycję przyrodniczą zatytułowaną WYDMY, którą warto obejrzeć przed rozpoczęciem zwiedzania wydm. Pozwoli to Państwu zrozumieć, jak tworzy się cały ekosystem jakim są wydmy ruchome.

Ruiny Kościoła Św. Mikołaja
Pozostałości gotyckiego kościoła, który wybudowany został w XIV wieku na terenach dawnej Łeby. Po wielkiej powodzi, jaka nawiedziła Łebę w 1570 roku, jej mieszkańcy przenieśli się na obecne tereny, a kościół stopniowo został niszczony przez siły natury.

Replika Świerkowej Tratwy
Na terenie Portu Jachtowego w Łebie znajduje się replika Świerkowej Tratwy, na której 28.08.1957 r. trzech żeglarzy (wśród nich sławny dziś żeglarz Andrzej Urbańczyk) wypłynęli z Łeby do Szwecji.

Rezerwat Przyrody Mierzeja Sarbska

Utworzony w 1976 r. rezerwat o powierzchni 546,63 ha jest takim mini Słowińskim Parkiem w pigułce. Oddziela Jez. Sarbsko od Bałtyku. Wybierając się na wycieczkę szlakiem turystycznym można zwiedzić wydmy paraboliczne, które wysokością dorównują prawie Górze Łąckiej. Przez rezerwat przebiega oznakowana ścieżka rowerowa dookoła Jez. Sarbsko, szlak rowerowy R-10, a także międzynarodowy czerwony szlak nadmorski.

Park dinozaurów
Łeba Park oferuje zwiedzającym spotkanie z setką realnie wykonanych figur dinozaurów i innych stworzeń odtworzonych w rzeczywistej skali, zamieszkujących Ziemię 65 mln lat temu. Jest to atrakcja turystyczna którą należy przeżyć.

Sea Park Sarbsk
Jedyny taki park w Polsce związany z fauną i florą mórz i oceanów a także z kulturą i historią Pomorza.